MAHJONGOWO.PL

Gry mahjong online. Mahjong dla każdego

Internetowy mahjong

Bardzo wiele klasycznych gier pojawiło się w wersji komputwerowej. Nie zawsze dało się wszystko przełożyć, więc dokonano pewnych modyfikacji. Ta znana od wieków gra ma bardzo skomplikowane zasady. Trudno się ich nauczyć od razu. Jeśli ktoś zagra w wersję internetową, to pod tym względem ma łatwiej, zasady już nie są skomplikowane.

Komputerowy mahjong

Gier tego typu jest mnóstwo, ale różnią się głównie grafiką i jakimiś drobnymi modyfikacjami. Mogą być jakieś ułatwienia. Niemal każda komputerowa gra mahjong polega na tym samym. Klika się na takie same elementy. Są to płytki z wymalowanymi wzorami. Jeśli są to wzory takie same, to po kliknięciu płytki znikną. Zadaniem gracza jest usunięcie z planszy wszystkich płytek. I nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Nie zalicza się tej gry do najłatwiejszych gier komputerowych. I jest to gra logiczna, trzeba więc wytężyć dobrze swój umysł. Gra logiczna, ale rozrywka przednia, szczególnie jak się gra w mahjong online, a więc ma dostęp do przeróżnych gier tego typu. Prawdziwych fanów gier logicznych to, że ta nie jest łatwa wcale nie zraża. Mogą wszak dzięki niej trenować swój umysł. I choć jest trudno, to z czasem, jak już nabierają doświadczenia, idzie im to coraz lepiej. Nigdy jednak gra ta nie osiąga poziomu, kiedy można by powiedzieć, że stała się za łatwa. Nie, mahjong zawsze, nawet dla zaawansowanego gracza pozostaje pewnym wyzwaniem.

Warto polubić tę grę, bo to świetna rozrywka, to że wymagająca wcale jej nic nie ujmuje. Niektórzy właśnie za to ją lubią. Zagrać można za darmo, jeśli sięga się po wersję online. Niektórym może się spodobać bardziej klasyczna, innym o bardziej urozmaiconej grafice. Być może internetowy mahjong tak się spodoba, że rozbudzi apetyt na nauczenie się tego prawdziwego, klasycznego. Opanowanie zasad klasycznej gry nie jest przecież niemożliwe. Na pewno nie dla kogoś, kto z wirtualną radzi sobie nie najgorzej i ma w sobie pasję, aby nauczyć się więcej. Dla większości osób jednak już wirtualna wersja będzie wystarczającym wyzwaniem.